| mapa stránek mapa stránek | domů Úvod > Archív 08 |
| tisk vytisknout | oblibený přidat k oblíbeným | e-mail e-mail | You Tube |


.: Menu :.

.: Překladač :.

English Deutsch Française
Slovenské Polska Россию

.: Vyhledávání :.


Hledej u nás všude

.: Facebook :.

Facebook

.: Počasí :.

Dlouhodobá předpověď počasí

.: Meteo :.

meteo

.: Hladiny - Děhylov :.

Stavy hladin

.: Návštěvnost :.

TOPlist


Archív

 

Činnost sboru za rok 2008

Ples a dětský bál

Dne 17. 1. 2009 ve 20:00 hod. budou pořádat hasiči večerní bál v kulturním domě. Na druhý den 18. 1. 2009 v 14:00 hod se bude konat maškarní bál. K tanci a poslechu bude hrát skupina PRIMISIMO a na maškarním plese to bude skupina RITMMAN. Všichni členové sboru jsou srdečně zváni

Pozvánka jpg. | vloženo: 8.10.2008


Valná výroční hromada

Dne 9. 1. 2009 v 18:00 hod. se bude konat v Kulturním domě valná výroční hromada. Všichni členové sboru jsou srdečně zváni

vloženo: 8.10.2008


22. ročník soutěže „O PUTOVNÍ POHÁR“

Dnes 24. 8. 2008 v odpoledních hodinách proběhla soutěž v požárním sportu, které se zúčastnili 15 mužských a 4 ženská družstva. Prvenství v kategorií mužů obhájilo družstvo z Kozmic, které se tak dotáhlo na družstva Martinova a Bobrovniku, která ho již získala 4x. V kategorií žen prvenství získalo družstvo z Plesné. Celou výsledkovou listinu naleznetena na stránce Soutěže.

foto | vloženo: 24.8.2008


Pozvánka na soutěž v požárním sportu

Sbor dobrovolných hasičů v Dobroslavicích si Vás dovoluje pozvat na 22. ročník soutěže „O PUTOVNÍ POHÁR“, která se bude konat 24. srpna 2008 na hřišti TJ Sokol Dobroslavice

Pozvánka PDF | vloženo: 21.7.2008


Výlet mladých hasičů

Dne 1.7.2008 jsme se vydali s naší mládeží na celodenní výlet. Nejprve jsme navštívili v Zábřehu centrálu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, kde si mládež mohla prohlédnout všechnu techniku, s kterou hasiči vyjíždějí k zásahům. Směli se posadit do různých druhů požárních automobilů, což se jim velice líbilo, takže jsme jako šestičlenný doprovod měli co dělat, aby se nám podařilo dostat je pryč.

Pak následovala cesta do Ostravy - Přívozu, kde nás čekala prohlídka Hasičského muzea. Zde jsme si prohlédli druhy požárních přileb z minulých let, koňské stříkačky, všelijaké případy záchrany zraněných pomocí použití lana a jinou požární výzbroj. Po prohlídce muzea jsme všichni odjeli na oběd do restaurace v Petřkovicích nazývané "Američanka".

Poté jsme zamířili do nedalekého Hornického muzea. Děti si zde prolezli všelijaké vláčky, vyfotili se s mamutem a poznali jak vypadal pravěký muž. Jakmile se vydováděli čekala nás prohlídka, při niž jsme zjistili etapy vývoje potápěčských přístrojů, dýchacích přístrojů a jiné techniky. Pak si mohla mládež sama vyzkoušet překážkovou dráhu, kterou musí podstoupit každý báňský záchranář, ovšem v jiných podmínkách než my,  pokud jede k požáru, aby nezazmatkoval a uměl si poradit v každé situaci. Když skončila prohlídka šli jsme se trochu osvěžit a pak hurá na další prohlídku. Teď nás čekala jízda výtahem do dolu, kde se těžilo uhlí.Tam každý z nás zjistil v jakých podmínkách musí takový havíř pracovat a po ukázce různých šachet a nástrojů k těžbě uhlí jsme se znovu vydali na jízdu výtahem na povrch. Ještě výšlap na místo nálezu ,,Landovské Venuše" a hurá zpátky domů.

autor: Monika D. | foto | vloženo: 2.7.2008


Soutěže mladších žáku

Dne 21.6.2008 se mladí hasiči zúčastnili hasických závodů v Hati kde bylo šest družstev starších žáků a dvě družstva mladších žáků, což je kategorie našich mladých hasičů. Skončily na druhém místě kvůli problémům na štafetě dvojic a požárním útoku. Dále hasiči soutěžili v jednotlivcích a to ve střelbě ze vzduchovky.

22.6.2008 se naši hasiči zúčastnili závodů v nedaleké Plesné, kde se soutěžilo v požárním útoku a netradiční štafetě nazývané plováček. V požárním útoku byli bohužel nehodnoceni kvůli vniknutí dalšího člena družstva do tratě. kde neměl co dělat a proto skončili v této disciplíně na posledním místě. Štafeta s časem 69:71 jim zajistila jenom celkové deváté místo, ale co naplat i to se stává.

autor: Monika D. | vloženo: 24.6.2008


Dětský den

Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili Dětského dne pořádaného obci, na místním fotbalovém hřišti. Měli zde ukázku žáci v požárním útoku, dále jsme vytvořili barevné proudy a ukázku zásahu střední pěnou. Z této pěny nakonec měly radost všechny děti.

foto | vloženo: 8.6.2008


Kácení máje

Kácení máje proběhlo 30.5.2008. Tuto tradici jsme spojili s již tradičním smažením vaječiny. Na akci se sešli členové sboru od nejmladších až po ty zasloužilé.

foto | vloženo: 8. 6.2008


Stavění máje

Dne 30.4.2008 jsme stavěli na stožár se sirénou  májku. Jak to dopadlo se podívejte ve foto galerii.

foto | vloženo: 2.5.2008


Maškarní bál

Vložená nová galerie z maškarního plesu konaného v neděli 17. 2. 2007  v kulturním domě v Dobroslavicích.

foto | vloženo: 20.2.2008


Pozvánka

Dne 16. února 2008 budou pořádat hasiči večerní bál v kulturním domě v Dobroslavícich. Následující den 17. února budou pořádat maškarní ples pro děti. K tanci a poslechu bude hrát skupina PRIMISIMO a na maškarním plese to bude skupina RITMMAN. Předprodej vstupenek se bude konat ve dnech 11. a 12. února mezi  16:00 a 18:00 v místní hasičárně. Cena vstupného je stanovena u večerního plesu na 80,- Kč a u maškarního plesu je vstupné dobrovolné.

Všichni jsou srdečně zváni a těšíme se na veliký zájem z Vaší strany.

foto | vloženo: 2.1.2008


Valná hromada

Dne 4. ledna 2008 se konala v kulturním domě v Dobroslavicích Výroční valná hromada, kde byl zhodnocen loňský rok ve výročních zprávách starosty sboru, velitele jednotky, vedoucího mládeže a dalších. Dále zde byl předložen plán práce na rok 2008 a diskuse do které se zapojili i zástupci obce.


Pozvánka

Pozvánka na soutěž v požárním sportu žáků a o Putovní pohár se koná dne 26. 8. 2007.

Pozvánka žáků , Pozvánka o putovní pohár


logo logo Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank Zjistit Jyxorank Seo servis

© 2005 - 2023, Jan Durlák, SDH Dobroslavice. Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 a vyšší.